Bakım Anlaşmaları

YILLIK KURUMSAL BİLGİSAYAR BAKIM ANLAŞMASI

Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması Nedir ?

Firma sahibisiniz yada bir herhangi bir firmada yönetici olarak çalışıyorsunuz. Çok sayıda bilgisayarınız ve bilişim ürününüz var. Sisteminizde meydana gelen her herhangi bir hata ve arızalanmada teknik servis çağırmak zorunda kalıyor ve sorunlarınıza anlık geçici çözümler bulmaya gayret ediyorsunuz. Bu durum, kısa zaman içerisinde oldukça maliyetli bir hal almaya başlar.Servis sürelerince yaşadığınız iş kaybı da ayrı bir maliyet olarak karşınıza çıkar.

CHAPA Bilgisayar, Bilgisayar bakım anlaşması yaptığı müşterilerinin, bilgisayarını yerinden kaldırmadan yerinde çözüm imkanı sunuyor. Ayrıca anlaşma yapılan firmanın sistemin tüm sistemi gözden geçirilerek oluşabilecek olası hataların belirlenmesi sağlanır. Bu da siz hatayı fark etmeden iş kaybına uğramadan sistemin en verimli şekilde çalışmasına olanak sağlar.

Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması Fiyatları ?

– Sunucu sayısına,
– Bilgisayar sayısına,
– Bilgisayar konfigürasyonlarınıza,
– Network sayınıza ve yapısına,
– Mevcut Bilgisayar ve ticari yazılımlarınızın durumuna ve müşteri taleplerine bağlı olarak bakım anlaşması fiyatları değişkenlik göstermektedir.
Net bir fiyatın belirlenmesi için personelimiz tarafından sistemin incelenmesi ve raporlanması gerekmektedir.
Böylelikle firma kapasitesine ve iş yüküne bağlı olarak çok daha ekonomik maliyetlerle karşılaşırsınız.

Kimler Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması Yaptırmalı ?

İşletmesinde bulunan bilgisayar, yazıcı, tarayıcı birimlerinin sayısı iki ve üzerinde olan, bilgisayarlarında sorun meydana geldiğinde, acil çözüm gereken ve zaman kaybına tahammülü olmayan en önemlisi fiyat avantajından yararlanmak isteyen tüm işletmeler Bilgisayar Bakım Anlaşması yaptırabilirler.

Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajları Nelerdir ?

Bilgisayar Bakım Anlaşması olan müşterilerimiz firmamız bünyesinde öncelik kazanırlar. Telefon, Messenger Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları giderilir. Müşterilerimiz, bilgisayarları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar. Donanımsal olarak bozulan cihazlar alınarak yerine geçici çözüm sağlayacak cihazlar verilir. Müşterimizin bilgisayarı en kısa sürede onarıldıktan sonra tekrar eski yerine kurulur. Verilerinin yedekleri periyodik olarak alınır. Dolayısı ile veri kaybına Uğramazlar. Yeni teknolojilerden ve firma içerisindeki uygulanabilecek alanlardan anında haberdar olurlar. Böylelikle bilişim alt yapısı sürekli ve verimli bir şekilde çalışmasını devam ettirir. Donanım maliyetleri dışında ek hiçbir ücret ödemezler, Müşterilerimiz firmaları için gerekli olan bilişim ürünlerini araştırarak zaman kaybetmezler Bakım anlaşmalı müşterilerimizin ihtiyacı olan bilgisayar,yazıcı vs. donanımsal ürünler uzman danışmanlarımız tarafından incelenir. En uygun ürün piyasa fiyatlarında temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve adresine teslim edilir. Ayrıca firmamızdan aldıkları her üründe uygun ödeme koşulları ve özel indirimler uygulanır.

Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması’ na Nasıl Başlanır ?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında müşteri temsilcilerimiz, teknik personelimizle beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir özet verirler. Talep edilirse bu özet detaylandırılarak rapor halinde sunulur. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre bir ekibimiz, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, sorunlar gözlemlenir, ve ilk bakım yapılır. İlk bakımdan sonra, firmanın teknik alt yapısı, eksiklikler, yapılası gerekenler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur. Bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar ?

– Tüm bilgisayarlar için ayda bir kez periyodik bakım (isteğe ve yoğunluğa göre değişebilir)
– Virüs, spy taraması güncellenmesi
– Windows güncellemeleri takibi, ve windows temizliği
– İsteğe göre yedekleme yapılarak verilerin güvenliğinin sağlanması
– Micr. Server kurulumu ve destek hizmetleri
– Windows 7, Vista/XP Teknik Destek hizmetleri
– Microsoft Exchange Server Kurulumu Destek İşlemleri
– E-Posta , office kurulum ve destek hizmetleri
– Network (Ağ) kurulumu, yapılandırılması ve destek işlemleri
– Network Yapısal Kablolama Hizmetleri

Yıllık Bilgisayar Bakım Anlaşması’ nın Avantajları Nelerdir?

Öncelik: CHAPA Bilgisayar’ın Profesyonel Destek Anlaşması gerçekleştirdiği müşterilerine tanıdığı öncelik ile, arızalara anlaşma çerçevesinde saptanan süre içinde müdahale edilir, sistemin kesintisiz çalışması sağlanır.
Geniş Ürün Desteği: Her biri ayrı uzmanlık gerektiren ürün ve uygulamalarda profesyonel destek sağlanması.
Kritik Uygulamalara Sınırsız Destek: Server, network alt yapısı gibi tüm sistemin çalışmasını etkileyen kritik problemlerde mesai saati gözetilmeden 7/24 hizmet verilir.
Periyodik Bakımlar: Sistem genelinin kesintisiz çalışmasını sağlayacak koruyucu bakım önlemlerinin alınması sağlanır.
Raporlama: Müşteriye verilen dönemsel raporlarla servis kalitesi ve durumu sorgulanabilir.
Fiyat Avantajı: Tek tek hizmet almaya göre, sözleşme kapsamında düzenli hizmet daha ekonomiktir.

Bir çok bilgisayar bakım sözleşmesi yapan firmalar vardır, güvenliğiniz ve iş veririmliliğiniz için çalışmaya başlamadan önce bir de bizden teklif alın.